Kasia PolkeDancehall

Pierwszy taneczny krok postawiłam na zajęciach w stylu hip-hop, jednak gdy tylko odkryłam dancehall – zakochałam się w tym tańcu i kulturze. Do świata kroków i muzyki wprowadziła mnie Daria ‘Gyal Di’ Nędza – prekursorka tańca dancehall na Śląsku.
Kilka lat treningów, dancehallowej zabawy i poznawania jamajskiego świata dały mi impuls do rozwoju i spełniania marzeń, takich jak możliwość spotkania twórców prawdziwego dancehallu i kształcenia się u nich na zajęciach: Jamajczycy – niesamowity duet Shelly i Orville Hall Xpressionz, Global Bob, Kimiko Versatile, Latonia Style, Blazer Frass.

Kształciłam się także na lekcjach europejskich ikon dancehallu: Swaggi Maggi, Camron One-Shot, Blazin Crew, Alevanille, a także u przepełnionych Jamajką: Ula ‘Afro’ Fryc, Malwina Żygowska, Agnieszka Bialon, Agata So Fresh Rzepka, Ola Szlaga, Mateusz Nowak, Konrad GQ Dąbrowski, Weronika Otrębska, Monika Cichocka, Agnieszka Bota, Martyś Górska, Michalina Rudek, Ale Camara, Lavinia Laber, Ola Lemba.

Na co dzień współtworzę ekipę Dancehall Family, z którą swoimi występami uświetniamy wiele dancehallowych (i nie tylko) eventów: Jamaican Stylee, Festiwal Mini Reggae Fest w Ustroniu, Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi Reggae Festiwal w Wodzisławiu Śląskim, Big Up! Urban Session, Swagger Night – 100% Dancehall, Jamaica Mi Seh i wiele innych. Mamy na swoim koncie także udział w zawodach kategoria dancehall – Dancehall Challenge 2015 i 2014 (półfinał ekipy, 2. runda solo), Dancehall Contest z Marthe Vangeel (3. miejsce ekipy), Otwarty Puchar Polski Trendy Dance Cup 2015 (1. miejsce ekipy, 2. miejsce solo), zawody (Nie) łam się 2014 w Zabrzu (1. miejsce ekipy dancehall), Dance Passion 2015 i 2014 w Jastrzębiu (3. miejsce ekipy), czy sędziowany przez Jamajczyków Silesian Dancehall Contest 2014 (solo), najlepsza ósemka zawodów z Crazy Hypem (solo) i inne.

Uwielbiam kobiecy dancehall dający możliwość odkrywania potężnych pokładów kobiecości i dancehall-queenowej pewności siebie;-). Poruszam się także w świecie kroków, ich twórców, tjunów krokowych, więc każdy znajdzie na zajęciach coś dla siebie. To, na co kładę nacisk na zajęciach, to czerpanie i przekazywanie sobie pokładów energii, szacunek do kultury, budowanie feelingu i zabawa w prawdziwym, jamajskim stylu 😉