Zajęcia w parach

Rock and roll jest tańcem swingowym lat 50-tych. Jest to styl niezwykle radosny i żywiołowy. W początkach swego rozwoju konserwatyści uznali go za niestosowny, jednak uwielbiany przez amerykańską młodzież rozwijał się nadal wraz ze wzrostem popularności takich artystów jak Elvis Presley, Bill Haley i innych.

Rock and roll jest tańcem improwizowanym, bogatym w szereg zwariowanych figur opartych o interpretację muzyki oraz elementy akrobatyczne. Taniec szalony, wesoły i niemalże pozbawiony granic, a jednocześnie osiągalny dla każdego! Rock and roll jest tańcem socjalnym, dlatego na zajęciach oprócz nauki podstawowych kroków i figur, skupiamy się na prowadzeniu w tańcu i podążaniu za partnerem. Zajęcia prowadzone od podstaw, skierowane do osób, które zaczynają swoją taneczną przygodę.

Jedna z najbardziej zróżnicowanych dyscyplin tanecznych – mix 10 tańców, z których każdy charakteryzuje się innym nastrojem. Składa się z dwóch stylów, wewnątrz których zgrupowane są tańce o zbliżonym charakterze.

W naszej ofercie znajdą Państwo tańce standardowe: walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot , quickstep  oraz tańce latynoamerykańskie: samba, cha-cha, rumba, paso doble, jive.

Kursy odbywają się na poziomach: I, II, III (gr. śr.zaaw.), IV ( gr.zaaw.).

Nie znajdziesz tu skomplikowanych i technicznie trudnych układów i kroków. Taniec użytkowy dodaje pewności siebie na parkiecie. Z nami nauczysz się cieszyć tańcem, a przy odrobinie chęci zapewnisz sobie doskonałą zabawę na całe noce! Oferujemy kursy na poziomie I i II.

To popularny taniec tańczony we wszystkich niemal zakątkach świata. Od Kuby, Stany Zjednoczone aż po Europę, każdy chce tańczyć Salsę!

Zajęcia zupełnie od podstaw, dla osób rozpoczynających swoją przygodę z tańcem. Spokojne tempo nauki, tak aby każdy miał czas na przyswojenie sobie materiału. Na tych zajęciach poznajemy podstawowe kroki, figury oraz footworki. Uczymy się również prowadzenia i podążania w tańcu.