Chat with us, powered by LiveChat

Zajęcia dla dzieci 7-9 lat

Baletki, tiulowa spódniczka i taniec to jest to co lubią małe dziewczynki. Może to tylko dziewczęca zabawa a może początek pięknego hobby. Zajęcia baletowe dla dzieci to podstawowe ćwiczenia klasyczne wzbogacone o zabawy, wpływające na równowagę, postawę sylwetki, wzmocnienie ciała. Zajęcia rozwijające koordynację ruchową, pamięć wzrokową i mięśniową, poczucie rytmu i wrażliwość muzyczną.

Podczas zajęć ćwiczący wykonują szereg ćwiczeń , które rozwijają i rozciągają poszczególne grupy mięśniowe , poprawiają motorykę ciała. Rozwijamy kreatywność uczniów i uczymy w sposób ekspresyjny wyrażać w tańcu uczucia i emocje. Jest to technika wymagająca rozciągniętego ciała, oparta na policentryzmie i izolacjach.

Przede wszystkim to ćwiczenia ogólnorozwojowe (wzmacniające, gibkościowe i rozciągające), mające na celu podnoszenie sprawności fizycznej i koordynacji ruchowej. Wszechstronnie rozwijają wytrzymałość, zręczność oraz orientację przestrzenną. Pozytywnie wpływają na wzrost i rozwój, kształtując osobowość, odpowiedzialność oraz umiejętność współdziałania w grupie. Jeżeli interesują Was niesamowite skoki i zapierające dech w piersiach akrobacje, to gwarantujemy, że przy systematycznej i rzetelnej pracy takie wyczyny staną się dla Was możliwe.

Nauka tańców latynoamerykańskich i standardowych dla najmłodszych.

Zajęcia pozwalają pokonywać bariery i korzystnie wpływają na koordynację ruchową. Dzieci poznają i doskonalą technikę tańca, a przy tym świetnie się bawią.

Hip-hop należy do ulicznych stylów tańca (street dance) i może obejmować szeroki zakres ruchów pochodzących z różnych stylów: old school hip hop, hip hop new style, hip hop new age i hip-hop freestyle. Korzysta on także z technik charakterystycznych dla lockingupoppingu
i funku.

Zorganizowane układy choreograficzne, składające się
z elementów gimnastyki, tańca i akrobacji. Wszystko z myślą
o kibicowaniu zespołom sportowym podczas meczów.
W największym stopniu jest to oczywiście taniec i akrobatyka. Treningi zwiększają aktywność fizyczną i pozytywnie wpływają na rozwój wszystkich cech motorycznych człowieka, w szczególności wytrzymałości, siły, gibkości czy zwinności. Aby nauczyć się danych elementów akrobatycznych potrzeba wiele treningów i samozaparcia. Często dłuższy czas trzeba starać się, próbować, a co najważniejsze nie poddawać się, aby wykonać pewną figurę czy podnoszenie. Cheerleading zakorzenia u młodych dziewcząt takie cechy jak cierpliwość, konsekwentność oraz upór w dążeniu do celu.