Zajęcia dla maluchów

Zajęcia taneczne dla trzyletnich maluszków? Jak najbardziej – ich głównym celem jest nauka podstawowych kroków tanecznych połączona z wszechstronnym i harmonijnym rozwojem dzieci.

 

Dzięki tańcu dzieci już od najmłodszych lat wyrabiają rytmikę i pamięć ruchową, dzięki czemu, nawet jeśli dziecko po jakimś czasie zmieni hobby,  to czas spędzony na tanecznych treningach korzystnie wpłynie na całe przyszłe życie pociechy.

NASZE PROPOZYCJE ZAJĘĆ DLA GRUP WIEKOWYCH 3-6 LAT:

Baletki, tiulowa spódniczka i taniec to marzenie niejednej małej dziewczynki. Może to tylko dziewczęca zabawa, a może początek pięknego hobby. Zajęcia baletowe dla dzieci to podstawowe ćwiczenia klasyczne wzbogacone o zabawy wpływające na równowagę, postawę sylwetki i wzmocnienie ciała. Zajęcia rozwijają koordynację ruchową, pamięć wzrokową i mięśniową, poczucie rytmu i wrażliwość muzyczną.

Zajęcia te pomogą wprowadzić dzieci w magiczny świat tańca. Ich głównym celem jest nauka podstawowych kroków tanecznych połączona z wszechstronnym i harmonijnym rozwojem dzieci w tym kierunku. Wyrabia w dzieciach rytmikę i pamięć ruchową już od najmłodszych lat, dzięki czemu łatwiej im będzie w przyszłości kontynuować karierę taneczną. Na zajęciach nie zabraknie również muzyczno–ruchowych zabaw, które są doskonałym sposobem na spożytkowanie dziecięcej energii.

Nauka tańca dla dzieci w tej grupie wiekowej 5-6 lat polega na zaznajomieniu dziecka z muzyką i ruchem. W formie zabawy przy muzyce pokazywane są proste elementy tańca. Taka forma nauki ma na celu przygotowanie dziecka pod względem fizycznym i psychicznym do nauki trudniejszych kroków i choreografii, rozwija koordynację ruchową, wyrabia wrażliwość na muzykę, uczy rozpoznawać melodie i rytmy. Z czasem pokazywane są coraz trudniejsze choreografie.

Dla najmłodszych tancerzy zajęcia z tańca MINI CHEER to początek drogi tanecznej. To tutaj uczą się, czym jest dynamiczna rozgrzewka. Nauczyciel wprowadza dzieci w magiczny świat tańca klasycznego, uczy, czym są dynamiczne i skoczne układy taneczne. Podstawą zajęć jest nauka energetycznego disco dance. Młodzi tancerze będą mieli okazję poznać także elementy innych styli, takich jak: technika tańca jazzowego czy wyżej wspomniany taniec klasyczny. Wszechstronny rozwój umiejętności, wzbogacą taneczny warsztat.

Akrobatyka ze wstążka łączy w sobie elementy tańca, akrobatyki oraz ćwiczeń gimnastycznych dodatkowo wykorzystując przy tym wstążkę w celach artystycznych i wizualnych. Zajęcia poprawiają postawę ciała, koordynację ruchową i znacząco wpływa na rozwój takich cech, jak miękkość, gracja i płynność ruchów. Akrobatyka ze wstążką świetnie wpływa na świadomość swojego ciała i poprawia sylwetkę, uaktywniając pracę mięśni.