Chat with us, powered by LiveChat

Zajęcia dla maluchów

Baletki, tiulowa spódniczka i taniec to jest to co lubią małe dziewczynki. Może to tylko dziewczęca zabawa a może początek pięknego hobby. Zajęcia baletowe dla dzieci to podstawowe ćwiczenia klasyczne wzbogacone o zabawy, wpływające na równowagę, postawę sylwetki, wzmocnienie ciała. Zajęcia rozwijające koordynację ruchową, pamięć wzrokową i mięśniową, poczucie rytmu i wrażliwość muzyczną.

Zajęcia te pomogą wprowadzić dzieci w magiczny świat tańca.
Ich głównym celem jest nauka podstawowych kroków tanecznych połączona z wszechstronnym i harmonijnym rozwojem dzieci w tym kierunku. Wyrabia w dzieciach rytmikę i pamięć ruchową już od najmłodszych lat, dzięki czemu łatwiej im będzie w przyszłości kontynuować karierę taneczną. Na zajęciach nie zabraknie również muzyczno–ruchowych zabaw, które są doskonałym sposobem na spożytkowanie dziecięcej energii.

Nauka tańca dla dzieci w tej grupie wiekowej 5-6 lat polega na zaznajomieniu dziecka z muzyką i ruchem. W formie zabawy przy muzyce pokazywane są proste elementy tańca. Taka forma nauki tańca ma na celu przygotowanie dziecka pod względem fizycznym i psychicznym do nauki trudniejszych kroków i choreografii, rozwija koordynację ruchową, wyrabia wrażliwość na muzykę, uczy rozpoznawać melodie i rytmy. Z czasem pokazywane są coraz trudniejsze choreografie.

Dla najmłodszych tancerzy zajęcia z tańca MINI CHEER to początek drogi tanecznej. To tutaj uczą się, czym jest dynamiczna rozgrzewka.
Nauczyciel wprowadza dzieci w magiczny świat tańca klasycznego, uczy, czym są dynamiczne i skoczne układy taneczne. Podstawą zajęć jest nauka energetycznego disco dance. Młodzi tancerze będą mieli okazję poznać także elementy innych styli, takich jak: technika tańca jazzowego czy wyżej wspomniany taniec klasyczny. Wszechstronny rozwój umiejętności, wzbogacą taneczny warsztat.

Akrobatyka ze wstążka łączy w sobie elementy tańca, akrobatyki oraz ćwiczeń gimnastycznych dodatkowo wykorzystując przy tym wstążkę w celach artystycznych i wizualnych. Zajęcia poprawiają postawę ciała, koordynację ruchową i znacząco wpływa na rozwój takich cech jak miękkość, gracja i płynność ruchów u dziewczynek. Akrobatyka ze wstążką świetnie wpływa na świadomość swojego ciała i poprawia sylwetkę uaktywniając pracę mięśni.