Zajęcia dla dzieci 7-9 lat

W zajęciach tanecznych dla dzieci liczy się, aby  przede wszystkim dobrze się bawiły, a przy tym pokochały muzykę, taniec i ruch.

 

Dlatego w każdym treningu tanecznym uwzględniamy ćwiczenia gimnastyczne, koordynacyjne, korekcyjne oraz relaksacyjne, w celu podnoszenia ogólnej sprawności ruchowej dzieci.

Naszym tanecznym treningom przyświeca także uwrażliwianie na muzykę poprzez ćwiczenie pamięci muzycznej, ruchowej i przestrzennej, zabawy ilustracyjne, ćwiczenie koncentracji i dyscypliny ruchowej.

Nasze propozycje zajęć dla grupy wiekowej 7-9 lat:

Baletki, tiulowa spódniczka i taniec to marzenie niejednej małej dziewczynki. Może to tylko dziewczęca zabawa, a może początek pięknego hobby. Zajęcia baletowe dla dzieci to podstawowe ćwiczenia klasyczne wzbogacone o zabawy wpływające na równowagę, postawę sylwetki i wzmocnienie ciała. Zajęcia rozwijają koordynację ruchową, pamięć wzrokową i mięśniową, poczucie rytmu i wrażliwość muzyczną.

Podczas zajęć dzieci wykonują szereg ćwiczeń, które rozwijają i rozciągają poszczególne grupy mięśniowe i poprawiają motorykę ciała. Rozwijamy kreatywność uczniów i uczymy w sposób ekspresyjny wyrażać w tańcu uczucia i emocje. Jest to technika wymagająca rozciągniętego ciała, oparta na policentryzmie i izolacjach.

Akrobatyka to przede wszystkim to ćwiczenia ogólnorozwojowe (wzmacniające, gibkościowe i rozciągające), mające na celu podnoszenie sprawności fizycznej i koordynacji ruchowej. Wszechstronnie rozwijają wytrzymałość, zręczność oraz orientację przestrzenną. Pozytywnie wpływają na wzrost i rozwój, kształtując osobowość, odpowiedzialność oraz umiejętność współdziałania w grupie. Jeżeli interesują was niesamowite skoki i zapierające dech w piersiach akrobacje, to gwarantujemy, że przy systematycznej i rzetelnej pracy takie wyczyny staną się dla was możliwe.

Nauka tańców latynoamerykańskich i standardowych dla najmłodszych. Zajęcia pozwalają pokonywać bariery i korzystnie wpływają na koordynację ruchową. Dzieci poznają i doskonalą technikę tańca, a przy tym świetnie się bawią.

Hip-hop należy do ulicznych stylów tańca (street dance) i może obejmować szeroki zakres ruchów pochodzących z różnych stylów: old school hip hop, hip hop new style, hip hop new age i hip-hop freestyle. Korzysta on także z technik charakterystycznych dla lockingupoppingu i funku.

Zorganizowane układy choreograficzne, składające się
z elementów gimnastyki, tańca i akrobacji. Wszystko z myślą
o kibicowaniu zespołom sportowym podczas meczów.
W największym stopniu jest to oczywiście taniec i akrobatyka. Treningi zwiększają aktywność fizyczną i pozytywnie wpływają na rozwój wszystkich cech motorycznych człowieka, w szczególności wytrzymałości, siły, gibkości czy zwinności. Aby nauczyć się danych elementów akrobatycznych, potrzeba wiele treningów i samozaparcia. Często dłuższy próbować, aby wykonać pewną figurę czy podnoszenie. Cheerleading pomaga wykształcić cechy takie jak cierpliwość, konsekwentność oraz upór w dążeniu do celu.