Stefano Silvino

Taniec współczesny

Cześć, jestem Stefano, pochodzę z Sycylii.
Najważniejsza dla mnie w życiu jest rodzina. Uwielbiam wracać do rodzinnego domu i spędzać czas z bliskimi. Jestem optymistą o nieprzeciętnym poczuciu humoru.
Ponadto uczestnikiem i zwycięzcą 9 edycji You Can Dance. Obecnie mieszkam w Warszawie, gdzie pracuje jako nauczyciel tańca i choreograf.

Na Sycylii, w wieku 15 lat nauczyłem się tańczyć, począwszy od różnych nauczycieli klasyki po technikę modern. W roku 2011 przeprowadziłem się do Rzymu by trenować modern pod okiem takich nauczycieli jak Caterina Felicioni, Erika Silgoner, Roberto Salaorni, Veronica Pepearini. Zagłębiłem się w taniec współczesny szkoląc się pod okiem: Maghi Walerski (choreograf NDT), Christopher’a Roman (były tancerz Frankfurt Ballet i Forsythe Company pod kierownictwem William’a Forsythe), czy Maevy Berthelot (tancerka w Hofesh Shechter Company).

Współpracowałem z Luc Petit Creation podczas "Amway China 2012" w Monachium i uczestniczyłem w międzynarodowej trasie musicalu "Karol Wojtyla, la vera storia", reżyserii Duccio Forzano. Tańczyłem również w Operze "Il passe del sorriso", w choreografii Sandhya Nagaraja w Trieście (Włochy).

Od 2014 roku jestem członkiem zespołu Teatru Rozbark. Pracuje z następującymi choreografami: Johan Gerben, Uri Ivgi i Anna Piotrowska.