Opublikowano

Uważna praktyka i joga nidra • WARSZTATY z Patrycją Gawlińską

Joga nidra to wyciszenie i regeneracja podczas głębokiej relaksacji.

Ile razy budzisz się rano czując zmęczenie fizyczne i psychiczne po śnie, który nie był odpoczynkiem a aktywnym udziałem umysłu i ciała w marzeniach sennych?

Joga nidra od zwykłego snu różni się tym, że pozostaje świadomość. To stan świadomego, głębokiego rozluźnienia ciała, w którym mózg produkuje fale delta. Joga nidra daje głęboki odpoczynek. Praktykowana regularnie pozwala w łatwy i przyjemny sposób zregenerować siły i wyciszyć umysł oraz wpływa na poprawę jakości i efektywności snu.

Na warsztacie:

1. Najpierw będzie bardzo uważna praktyka pozwalająca zwiększyć świadomość ciała i oddechu:
– obserwacja siebie w trakcie praktyki asan,
– przyglądanie się odczuciom w ciele,
– dużo kierowania uwagi do wewnątrz,
– wsłuchiwanie się w oddech,
2. Następnie uspokoisz oddech dzięki wprowadzeniu do koncentracji i poznasz relaksacyjne techniki ułatwiające doświadczenie joga nidry czyli śawa jatra i szithali karna.
3. Na koniec doświadczysz czym jest joga nidra w poprowadzonej, 50 min sesji.

PATRYCJA GAWLIŃSKA – autorka bloga Joginka.pl. Uczy od 2005 roku (asan, najczęściej w stylu winjasy, bandh, oddechu i medytacji). Felietonistka portalu jogasutry.pl, joga-abc.pl oraz magazynu Joga. Wielokrotne podróże do Indii i pobyty w aśramie pozwalały jej zgłębiać praktykę jogi u źródeł.

KOSZT BILETÓW I ZAPISY

Kiedy: 29 maj
Godziny: 10:00 – 14:00
Gdzie: Arena Gliwice, ul. Akademicka 50,
Cena: 130 zł (w dniu warsztatu 140 zł)


Zapisy: aburczy@arenagliwice.com; tel. 887 558 907

Wpłaty należy dokonywać w recepcji KS 3 Arte Arena Gliwice lub na numer konta ING Bank Śląski S.A.: PL 27 1050 1298 1000 0090 3148 8068Prosimy wpisywać w tytule przelewu: imię i nazwisko – JOGA 29.05.2021